MetinOfDarknes
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


MetinOfDarknes By LightxD only
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Niste bancuri:)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Rapper;x
SeniorSGM
SeniorSGM
Rapper;x


Mesaje : 2
Data de inscriere : 09/01/2011
Varsta : 30
Localizare : Romania,Sibiu

Niste bancuri:) Empty
MesajSubiect: Niste bancuri:)   Niste bancuri:) EmptyDum Ian 09, 2011 7:36 pm

Bulă se trezeşte dimineaţa, ia ziarul de la uşă, se uită pe numerele de la loto şi vede că i-au ieşit toate cele şase. Cum avea un serviciu pe care nu îl suporta, pleacă tacticos la serviciu, intră în audienţă la şef şi îl anunţă cu satisfacţie că demisionează. Şeful spune că e alegerea lui, îi mulţumeşte pentru cei peste 20 de ani lucraţi în firmă şi îi dă un bonus de despărţire de 20.000 de euro. Bulă, fericit nevoie mare, în drum spre loterie intră la reprezentanţa BMW şi cumpără cel mai scump model, în valoare de 200.000 de euro. Când să dea banii este anunţat că, deoarece este clientul cu nr. 1.000.000, primeşte maşina gratis.
- Când e să ai noroc, ai noroc, zice omul bucuros că a rămas şi cu cei 200.000 de euro şi are şi BMW nou nouţ.
Trece pe la loto, ridică milioanele şi pleacă acasă. Stă pe terasă, la o bere şi o vede pe soţia sa venind acasă, cu bicicleta. Moment în care trece pe stradă o betonieră şi o calcă.
- Asta e, zice omul, când e să ai noroc, ai noroc până la capăt!!!
=))
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Bulă super concentrat se uită la tv la meci, şi dintr-odată … poc! Primeşte o tigaie în cap de la soţie:
- Ce ai femeie?!
- Am găsit în buzunarul tău un bilet pe care scrie numele de Isabela Maria,
cine e?!
- Un cal de curse pe care am pariat, răspunde senind Bulă.
A doua zi se întâmplă acelaşi lucru dar Bulă primeşte o tigaie şi mai zdravănă în cap:
- Acuma ce naiba mai ai cu mine?!
- Te-a sunat calu!
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Ce faci melcule? Unde fugi aşa?
- Ce să fac, răspunde melcul, vine D.N.A.-ul să ma aresteze.
- Păi de ce?
- Pai eu – casă, tata – casă, mama – casă, soru-mea – casă… De-asta.
Stă ursul, se gândeşte puţin şi o rupe şi el la fugă. Şi fuge,… şi fuge… Se întâlneşte cu cocostârcul. Cocostârcul îl întreabă:
- Ce faci ursule? De ce fugi aşa?
- Ce să fac, răspunde ursul, fug, că s-ar putea să mă cerceteze DNA-ul.
- Păi de ce?
- Păi: eu – blană, tata – blană, mama – blană, soru-mea blană… De asta.
Stă cocostârcul, se gândeşte puţin şi o rupe şi el la fugă. Şi fuge, şi fuge, şi fuge… Se întâlneşte cu maimuţa. Maimuţa îl întreabă:
- Ce faci cocostârcule? Unde fugi asa?
- Ce să fac, răspunde cocostârcul, fug, că s-ar putea sa vină DNA-ul să mă cerceteze.
- Păi de ce? Eu pe picior mare, tata pe picior mare…, mama pe picior mare… soru-mea pe picior mare…
O rupe şi maimuţa la fugă. Şi fuge şi fuge şi fuge… se opreşte deodată brusc şi exclamă:
- Dar eu de ce naiba fug? Eu – cu curul gol, tata cu curul gol, mama cu curul gol, soru-mea cu curul gol
Sus In jos
PeRRy

PeRRy


Mesaje : 8
Data de inscriere : 23/02/2011
Varsta : 30
Localizare : Constanta

Niste bancuri:) Empty
MesajSubiect: Re: Niste bancuri:)   Niste bancuri:) EmptySam Feb 26, 2011 2:11 pm

Smile)
Sus In jos
 
Niste bancuri:)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MetinOfDarknes :: Diverse :: Funny Video/text-
Mergi direct la: